Toeta koguduse tööd!

Meie teod räägivad tihti sõnadest paremini sellest, millised on meie suhtumised ja väärtushinnangud. Millele kulub meie aeg? Millele jõud? Millele raha? Küllap asjadele, mis on meile olulised. Kuid mis need siis on?

Kogudusele tehtavatele annetustele mõeldes on oluline seesama küsimus: kui olulised on meie jaoks Jumal ja tema Kirik?

Kui palju peaks annetama?

Kust kogudus raha saab ja millele see kulub?

Koguduse sissetulekud moodustuvadki peamiselt tema liikmete annetustest! Mõnel kogudusel on maid või kinnisvara, mis rendituluna koguduse eelarvet toetavad, kuid peamine osa on siiski liikmete endi kanda. Ka Põlva kogudusel on mõningased laekumised meie hoonetest ja maast, kuid teisalt neelab seesama kinnisvara oma ülalpidamiskuludena ka pea kõik selle, mida sisse toob, nii et koguduse sisulise tegevuse jaoks on vaja leida muid vahendeid.

Vastupidiselt levinud eksiarvamusele ei maksa koguduse vaimulikele ega teistele töötegijatele palka riik, vaid iga kogudus ise. Palgakulu ongi enamikes kogudustes elektri- ja kommunaalkulude kõrval suurim väljaminek. Samas aga kulub märkimisväärselt raha ka kirikuhoone ja teiste kogudusele kuuluvate hoonete remondile ja korrashoiule.

Iga liikmeannetaja kohta, sõltumata tema annetuse suurusest, maksab kogudus aastas teatud kindla summa kiriku keskasutuste kuludeks – praostkonna ja üldkiriklike töövaldkondade heaks. Nende rahade eest antakse välja ajalehte „Eesti Kirik“, töötavad EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus, Diakoonihaigla, Misjonikeskus ja paljud teised olulised asutused.

Küllap kuuleme vahel ka nurinat, et miks kogudus üht või teist asja ei tee, mõnda töövaldkonda aktiivsemalt ei arenda või kirikuhoonet paremini ei hoolda. Sageli jäävad aga paljud head mõtted justnimelt rahapuuduse taha toppama – töötegijad peavad ju samuti sööma, remondifirma ei osuta oma teenuseid tasuta jne. Ehk võiks meie kogudustes vaimulikkegi enam olla (liigagi paljud pastorid peavad jagama oma aega mitme koguduse teenimise vahel ning viimaks kannatavad kõik), kui igaüks meist, kristlastest, mõistaks ja elaks tõeks oma kutsumust osalisena Jumala riigis. 10% või isegi 1% oma sissetulekutest Jumala tööks ohverdada võib tunduda palju, ent samas – kui palju enam (elust alates) saame me Jumalalt?!

Kuidas annetada?

Kogudusele on hea, kui liikmete annetused laekuvad regulaarselt. Koguduseliikmel on seda kõige mugavam korraldada, sõlmides pangas püsimaksekorralduse. Siis kantakse tema kontolt regulaarselt kord kuus koguduse arveldusarvele tema poolt määratud summa. Ka väike makse, olgu või 20 senti päevas (ca 6 eurot kuus), kui see laekub regulaarselt, aitab kogudusel oma tööd planeerida.

Liikmeannetust on võimalik teha ka pangaülekandega või sularahas koguduse kantseleis.

Eesti maksukorraldus võimaldab kogudustele tehtud annetused arvestada maha tulumaksuga maksustatavast tulust.

Annetusi (sh liikmeannetust) saab teha a/a EE877700771001473774 (LHV; makse saaja EELK Põlva Püha Neitsi Maarja kogudus).

Annetamine nutitelefoni abil

 Kogudusele saab annetusi teha ka mobiilirakenduse mTasku kaudu.

Annetamine mTasku abil:
1. Lae alla mTasku äpp Google Playst või App Store’ist, nõustu kasutustingimustega ja registreeri end kasutajaks.
2. Turvalise makseteenuse kasutamiseks tuvasta end Mobiil-ID, Smart-ID või pangalingi kaudu.
3. Sisesta enda valitud 4-kohaline salakood ja jäta see meelde. Nii hoiad oma andmed ja maksekaardid turvaliselt mTaskus ning ainult Sina ise saad oma kaarte kasutada.
4. Lisa lojaalsus- ja maksekaardid, mida soovid mTaskus kasutada.
5. Annetuse teostamiseks ava äpis QR-skanner ja suuna telefoni kaamera mTasku QR-märgisele ning skanni kood.
6. Annetamisel vali sobiv maksekaart ja annetatav summa ning kinnita annetus, vajutades nupule „Maksa“.
Loe täpsemalt:
• www.mtasku.ee
• www.eelktoetusfond.ee


Koguduse ruumides tegutseb ka kristlik erakool, Põlva Jakobi Kool. Selles koolis õppimise eest maksavad õpilaste vanemad ka õppemaksu, ent mitte kõigil pole seda alati hõlbus teha.

Et toetada rahalistes raskustes vanemaid oma laste eest õppemaksu tegemisel on koguduse juhatus avanud eraldi arveldusarve, kuhu headel inimestel selleks otstarbeks on võimalik tulumaksuvabu annetusi teha.

Arve rekvisiidid:
Makse saaja: EELK Põlva Püha Neitsi Maarja kogudus
Arve number: EE077700771005660279
Selgitus: Annetus Jakobi Kooli õpilaste heaks