Kirikuelu erakorralises olukorras

Koroonaviiruse haiguse COVID-19 leviku tõttu Eesti Vabariigis kehtestatud eriolukorras on tavapärasega võrreldes ümberkorraldusi ka kirikuelus. Alljärgnevalt on toodud viited mõningatele olulisematele veebilehtedele, mida eriolukorra ajal ehk tasub külastada.

Täiendatud 5. mail 2020: Vabariigi Valitsuse juhiste kohaselt on pühapäevast, 10. maist jumalateenistuste pidamine taas lubatud ka koguduse osavõtul. Jätkuvalt on oluline järgida ohutusnõudeid, mille kohta on juhised selgesti nähtavalt avaldatud ka kiriku sissepääsu juures. Haigena jää kindlasti koju – jumalateenistuse salvestust saad sama päeva õhtupoole vaadata jätkuvalt ka koguduse online-kanalite vahendusel.

Maikuu jumalateenistuste kava

Avalikud missad jm jumalateenistused jäävad eriolukorras ära. Mida see tähendab? (Muudatusi selgitav postitus 14. märtsist)

Peapiiskopi sõnumid ja korraldused:

Peapiiskop kuulutas välja palvepäevad

Kuidas jääda ustavaks usule ja pühitseda pühapäeva

Mõningad võimalused saada interneti vahendusel osa vaimulikust sõnumist

Kirikuvalitsuse korraldused kogudustele seoses eriolukorraga

Võimalused oma kodus kiriku- ja palveelust osa saada:

Meie koguduse jumalateenistused ja palvused YouTube-s

EELK uus veebivärav e-Kirik

ETV2 kannab riiklikus eriolukorras üle pühapäevaseid jumalateenistusi

Kirikute jumalateenistused internetis